Jak dobrać odpowiednią baterię do umywalki ? 1
Jak dobrać odpowiednią baterię do umywalki ?

Na początek ustalmy, czy nasza umywalka jest umywalką wiszącą, wolnostojącą, ma formę misy czy może przeznaczona jest do zabudowy.  Jest to ważne gdyż od tego zależy wybór baterii.

Wśród baterii umywalkowych wyróżniamy cztery rodzaje: stojącą (sztorcową), zwykłą, trzyotworową albo termostatyczną. Tą pierwszą montuje się na blacie tuż przed umywalką – pasuje ona do umywalek wolnostojących nablatowych, przeznaczonych do zabudowy oraz do mis. Druga zaś, najbardziej standardowa, jest odpowiednia do zamontowania bezpośrednio na umywalce np. wiszącej albo wolnostojącej. Baterię termostayczną, tzw. podtynkową, montuje się w ścianie tuż nad umywalką – przy tej baterii mamy większy wachlarz możliwości co do wyboru umywalki, gdyż pasuje do umywalek wiszących, wolnostojących, przeznaczonych do zabudowy oraz do mis. Przy baterii trzyotworowej musimy liczyć się z tym, że nasza umywalka musi mieć 3 otwory aby wpasować w nie korpus baterii oraz 2 uchwyty na zimną oraz ciepłą wodę.

Wybierając baterię do naszej umywalki, musimy kierować się odległością końca wylewki baterii od czoła oraz dna umywalki. Im odległość jest większa tym bardziej wszechstronne korzystanie z wody. Prawdą jest też to, że im bateria jest wyższa tym lepiej dogaduje się z naszą umywalką a nam wygodniej się z nich obu korzysta. Jeśli wybierzemy małą baterię np. o długości wylewki 84 mm i zainstalujemy ją na dużej umywalce np. wolnostojącej o miarze 220 mm (podana miara jest mierzona od zewnętrznej krawędzi z przodu do korka tudież odpływu) to zrobimy sobie krzywdę…. gdyż podczas mycia rąk woda będzie się rozchlapywać za umywalkę, na podłogę, wszędzie …  

Podsumowując, im szerokość umywalki, począwszy od zewnętrznej strony z przodu jest większa tym wylewka baterii musi być dłuższa.

Poniżej przedstawiam ilustracje obrazujące możliwości poprawnego doboru baterii do umywalki

 

 

Komentarze do wpisu (1)

28 maja 2018

Super artykuł :) właśnie stałam przed wyborem nowej umywalki. Przeczytałam artykuł i zmieniłam zdanie co do zakupu :) dzięki :)

Bezpieczne zakupy
  • Oferowane produkty najwyższej jakości
  • Różne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy (14 dni na zwrot towaru)
  • Szyfrowane dane i transakcje
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl